مطالب ویژه پرشین هورس

جدیدترین نوشته ها

blank
پادکست ها

پادکست گفتگو پیرامون تفاوت نعلبندی گرم و سرد همراه با مسعود قدیری

در این پادکست که از مجموعه نعل و میخ و گفتگو با جناب آقای مسعود قدیری از نعلبندان خوب کشور پیرامون مباحث مربوط به نعلبندی‌ست،تفاوت نعلبندی گرم و سرد مورد گفتگو قرار گرفته است،همچنین درباره ی علت نعل شدن اسب ها در محیط هایی غیر از طبیعت و …

بیشتر بخوانید »
اسب مبتلا به لامینیت
تغذیه

حفظ وزن اسب با سابقه لامینیت

مدیریت تغذیه اسب‌هایی که دچار بیماری‌های مختلف از جمله لامینیت می‌شوند بسیار حساس بوده و باید با نظر دامپزشک انجام پذیرد. گاهی مدیریت اشتباه رژیم تغذیه منجر به کاهش وزن او می‌شود که برای یک اسب مسن رسیدگی به این مسئله مهم‌تر است. تغذیه اسب‌هایی که یک دوره لامینیت را پشت سر گذاشته‌اند باید همواره با توجه به نسبت NSC یا کربوهیدرات غیرساختاری باشد.

بیشتر بخوانید »
نقش مکمل‌ها در سلامت و بهبود عملکرد سم اسب
نعلبندی

مکمل‌های سم چقدر مفید هستند؟

مکمل‌های سم می‌توانند در افزایش کیفیت سم اسب کمک کنند، اما
برخی از اسب‌ها مانند اسب‌هایی که مشکل ژنتیکی دارند، به سطح بالایی از این مکمل‌‌ها نیاز دارند. مکمل‌ها معمولا حاوی روی، مس، متیونین، لیزین، بیوتین و اسیدهای چرب هستند. دلیل اینکه معمولاً در مکمل‌های سُم گنجانده می‌شوند این است که هر یک به سهم خود در سلامت سم اسب نقش موثری دارند. اما قبل از هر کار ابتدا باید از صحت رژیم غذایی متعادل اسب اطمینان حاصل کرد.

بیشتر بخوانید »
بیماریهای دستگاه گوارشی اسببیماریهای دستگاه گوارشی اسب
تغذیه

تشخیص و مدیریت مشکلات دستگاه گوارشی اسب

هنگامی که می‌خواهیم وضعیت سلامت دستگاه گوارشی اسب را در نظر بگیریم، ممکن است صاحبان فقط به معده توجه کنند، اما مهم است که روده عقبی نیز به عنوان بخشی از دستگاه گوارش فراموش نشود. تشخیص دقیق بیماری دستگاه گوارشی اسب به معنای تمایز بین شرایط معده و روده بزرگ است. هنگامی که یک اسب، مبتلا به بیماری گوارشی تشخیص داده می‌شود، باید به سرعت ریشه، نوع بیماری و روش درمان انتخاب شده و وارد عمل شد.

بیشتر بخوانید »
غذا نخوردن اسب با بدن او چه می‌کند؟
تغذیه

غذا نخوردن اسب با بدن او چه می‌کند؟

غذا نخوردن اسب‌ها ممکن است دلایل مختلفی از جمله کولیک یا دل درد داشته باشد. محققین با بررسی مدفوع چندین مادیان مورد آزمایش دریافته‌اند زمانی که اسب‌ها برای مدت حداقل 10 ساعت چیزی نخورده باشند میزان میکروارگانیسم‌های درون روده‌شان دچار افت می‌شود، اما در کمتر از 24 ساعت توسط بدن بازسازی می‌شوند. اما آیا می‌توانیم با دستکاری میزان میکروارگانیسم‌های روده، در جهت درمان بیماری‌های گوارشی اسب قدمی برداریم؟

بیشتر بخوانید »
اسب هایی که از گرسنگی شدید رنج می برند
تغذیه

عامل تعیین کننده احتمال بقای اسب‌‌هایی که دچار گرسنگی شدید

محققین توانستند با بررسی 82 اسب دچار گرسنگی شدید و سوتغذیه طی 11 سال توانستند شاخص مهمی برای تشخیص احتمال بقای اسب در طی 100 روز اول پس از درمان را بیابند. به نظر می‌رسد که افزایش هر یک نمره در وضعیت بدن اسب‌های دچار گرسنگی شدید، 1.5% شانس او را برای بقا و بهبودی کامل افزایش می‌دهد.

بیشتر بخوانید »
مواد معدنی مورد نیاز اسب
تغذیه

ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز اسب ها

اهمیت وجود ریزمغذی ها و مواد معدنی مورد نیاز اسب برای بسیاری از فعالیت های کلیدی بدن اسب از جمله عملکرد ماهیچه ها، سلامت استخوان، سیگنال دهی هورمون ها، عملکرد هضم غذا و متعادل سازی اسید و باز در بدن اسب به شدت احساس می شود. در صورتی که یکی از این مواد معدنی در رژیم غذایی اسب شما کم باشد نیاز به استفاده از مکمل های غذایی خواهید داشت.

بیشتر بخوانید »
سندروم کوشینگ اسب
دامپزشکی

همه چیز در رابطه با سندروم کوشینگ اسب

یکی از اختلالاتی که ممکن است برای اسب ها پیش آید سندروم کوشینگ اسب می باشد. در صورتی که بتوانید این بیماری را به موقع تشخیص دهید و اقدامات لازم را برای درمان آن انجام دهید می توانید اسب خود را به حالت طبیعی خود بازگردانید در غیر این صورت ممکن است با پیامدهای بسیار ناگوار مواجه شوید.

بیشتر بخوانید »
نیازهای تغذیه ای اسب
تغذیه

نیازهای تغذیه ای اسب در ماه های آخر آبستنی

اسب باردار در ماه های آخر بارداری باید تغذیه با کیفیت و مطلوب تری مصرف نماید زیرا رفع نیازهای تغذیه ای اسب در ماه های آخر بارداری برای رشد جنین از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. بهتر است اسب خود را به صورت انحصاری مورد بررسی قرار دهید تا نیازهای تغذیه ای او مشخص شود.

بیشتر بخوانید »
مشکلات دندانی اسب
دامپزشکی

مشکلات دندانی اسب که ممکن است عملکرد او را مختل کند

گاهی اوقات ممکن است دندان های اسب شما آسیب ببینند که در این مواقع بدون شک اسب شما درد زیادی را تحمل خواهد کرد. از شایع ترین مشکلات دندانی اسب می توان به مال اکلوژن و تیز شدن مینای دندان اشاره کرد. شما می توانید بلافاصله پس از مشاهده مشکل در دندان اسب با دامپزشک تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید »
زایمان اسب
دامپزشکی

مراقبت های حین و پس از زایمان اسب

به طور کلی زایمان اسب در سه مرحله انجام می گیرد و در صورتی که هر یک از این مراحل اندکی طولانی تر شود توصیه می شود بلافاصله با دامپزشک خود تماس بگیرید. شما باید به مراقبت های حین و پس از زایمان اسب توجه زیادی نشان دهید تا از سلامت کامل کره اسب خود اطمینان حاصل نمایید.

بیشتر بخوانید »
blank

شما هم به نویسندگان ‍پرشین هورس بپیوندید

جهت همکاری با ما مشخصات خود را در فرم زیر وارد نمایید و یک مقاله نمونه هم برای ما ارسال نمایید. مقاله شما بررسی خواهد شد و همکاران ما با شما تماس خواهند گرفت.