اسب و میکروارگانیسم ها

اسب و میکروارگانیسم ها

اسب دارای یک رودة بزرگ بسیار حجیم است که با بسیاری از میکروارگانیسم­ها همزیستی دارد. این بخش از دستگاه گوارش، از قسمت­های رودة کور(Cecum)، کولون بزرگ، کولون کوچک و راست روده (Rectum) تشکیل شده است.

اسب رودة کور بزرگ و بسیار حجیمی دارد که تعداد بسیار زیادی از میکروارگانیسم­ها را در خود جای داده است. این میکروارگانیسم­ها قادر به آزاد کردن مواد مغذی انرژی­زای غیرقابل ­دسترس در مواد خوراکی برای اسب هستند.

میکروارگانیسم­ها علاوه بر هضم بخش­های الیافی خوراک، برخی از اسیدهای آمینه ضروری و ویتامین­های محلول در آب (ویتامین­های گروه ب) را نیز تولید می­کنند.

البته باید یادآور شد که به دلیل حجیم بودن رودة کور در دستگاه گوارش که عمدتاً نقش هضم میکروبی و تخمیرکنندگی مواد غذایی را ایفا می­کند اسب قادر است تا از جیره ­های غذایی حاوی فیبر هم استفاده نماید، ولی این جیره ­ها در مقایسه با نشخوارکنندگان محدودتر است.

میکروارگانیسم­های موجود در دستگاه گوارش اسب، نسبت به تغییرات جیره حساس ­اند و تغییر در نسبت علوفه به کنسانتره، اثر زیادی بر نوع باکتری­های موجود در رودة بزرگ دارد. به همین سبب، ثابت نگه داشتن ترکیب جیره، اهمیت زیادی دارد.

در واقع تغییرات ناگهانی جیرة غذایی به اختلالات گوارشی خطرناکی (کولیک) منجر می­شود و دلیل آن اینست که خوراک جدید به ­خوبی هضم نمی­شود. بنابراین تغییرات آهسته و تدریجی جیره، (حداقل به مدت یک هفته) برای سلامت حیوان ضروری است.

علی رادمنش کارشناس ارشد تغذیة دام

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *