اهمیت به تغذیه اسب

استفاده از آجرهای معدنی ویتامینه جایگزینی بی بدیل برای تغذیه اسب ها

 

اهمیت قائل شدن به تغذیه اسب ها

تغذیه اسب ها و پرورش دادن آن ها در نزد دامداران از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد. به همین جهت می بایست همواره راهکارهایی را پیش روی آن ها قرار داد تا به بهترین نحو ممکن به فکر تغذیه مناسب و مطلوب اسب ها و پرورش دادن اصولی آن ها بود. استفاده از آجرهای معدنی ویتامینه برای اسب ها یکی از بهترین راهکارهای لازم برای تغذیه مناسب این حیوان نجیب می باشد. چرا که در غیر این صورت دام شما ممکن است از خاک، سنگ، چوب و… تغذیه کند که به آن اصطلاحاً گندخواری گفته می شود و طبیعتا برای تغذیه و پرور اسب شما مفید نخواهد بود. به همین جهت است که توصیه به استفاده از آجرهای معدنی ویتامینه برای اسب ها می شود. اما به واقع این آجرهای معدنی چه هستند و چه مزایا و ویژگی هایی دارند؟ در ادامه بیشتر با آن ها آشنا خواهیم شد.

کارایی آجرهای معدنی ویتامینه برای اسب ها

آجرهای معدنی ویتامینه، به گونه ای از آجرها اطلاق می گردد که لیسیدنی هستند و نقش پررنگی در زمینه تغذیه و پرورش اسب ها دارند. به این صورت که علوفه مورد مصرفی که اسب ها از آن استفاده می کنند؛ فاقد هر گونه مواد معدنی می باشد. در صورتی که آجرهای معدنی ویتامینه سرشار از مواد معدنی از جمله: فسفر؛ کلسیم، منیزیم و… حتی عناصر کمیابی همچون: آهن، روی، منگنز، ید و… هستند که تأثیر بسیار زیادی روی پرورش اسب ها دارند و از بروز هر گونه بیماری به این حیوان نجیب و دوست داشتنی ناشی از کمبود مواد معدنی مورد نیاز برای خود پیشگیری به عمل می آورد.

بنابراین آجرهای معدنی ویتامینه برای اسب ها کمبود این مواد مغذی را برای آن ها برطرف می سازند تا به عنوان بهترین و مطمئن ترین شیوه برای جبران مواد معدنی به جهت رشد و پرورش اسب ها به شمار آید. ضمن اینکه این آجرها لیسیدنی هستند و با توجه به طعم و بوی مناسبی که دارند؛ می تواند گزینه بسیار مناسبی نه تنها برای اسب ها؛ بلکه برای سایر حیوانات دیگر از جمله: گاو و گوسفند و بز به شمار می آید تا نیاز بدن هر یک از این حیوانات را به خوبی پاسخ دهند.

ویژگی های منحصر به فرد آجرهای معدنی ویتامینه

آجرهای معدنی ویتامینه همان طور که پیشتر به آن اشاره شد؛ یکی از بهترین شیوه ها برای برطرف کردن مشکل کمبود مواد معدنی حیوانات مختلف از جمله: اسب ها به شمار می روند. این آجرهای معدنی دارای ویژگی ها و مزایای منحصر به فردی می باشند که در زیر به برخی از مهمترین آن ها اشاره می شود:

  • پیشگیری از بروز برخی مشکلات و اختلالات رفتاری حیواناتی نظیر: اسب، گاو و گوسفند و…
  • پیشگیری از کم خونی و جلوگیری از بروز بیماری های متابولیکی و بیماری های دیگر از جمله: نرمی استخوان و تب مالت و…
  • جایگزین بسیار مناسب برای تغذیه اسب ها با مواد معدنی سرشار
  • سهولت در استفاده از آن ها به صورت لیسیدنی
  • جلوگیری از مصرف گندخواری یا اشیاء بدون خاصیت با مصرف آجرهای معدنی ویتامینه با مواد معدنی سرشار خود
  • کاهش بروز مشکلات مربوط به اختلالات هورمونی و تخمک گذاری این حیوانات و نیز پیشگیری از ضعف عمومی آن ها
  • و…

بنابراین استفاده از آجرهای معدن ویتامینه برای اسب ها می تواند جایگزین مناسبی برای آن ها به شمار آید تا به جای خوردن و مصرف علوفه و گندخواری، از این آجرهای معدنی به عنوان تأمین کننده مواد معدنی مورد نیاز آن ها استفاده کنند و از بروز بیماری های مختلف در بدن آن ها جلوگیری شود. وجود این مزایا و ویژگی های منحصر به فرد در آجرهای معدنی ویتامینه است که خرید آن ها برای استفاده اسب ها می تواند گزینه خوبی به شمار آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 2 =

منو